Wolontariat pracowniczy

Jesteś pracownikiem Holcim
i masz pomysł na działania na rzecz swojej społeczności?

Nasi wolontariusze chętnie dzielą się swoją wiedzą, pasją czy po prostu chcą zrobić coś dobrego dla innych. Nasza fundacja wspiera ich w tym,  dlatego powstał program Ludzie Holcim, dzięki któremu mogą angażować się w działania na rzecz społeczności lokalnych i nie tylko.

Zgłoś swoją inicjatywę

Zaangażuj innych i zgłoś się do nas! Chętnie wesprzemy realizację Waszych pomysłów!

Pamiętaj że jako wnioskodawca i lider projektu musisz być pracownikiem Holcim lub spółek powiązanych.

Jakie inicjatywy mogą być sfinansowane?

  • Angażujące pracowników Lafarge lub ludzi spoza naszej firmy.

  • Dotyczące zwiększania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

  • Poprawiające przestrzeń (infrastrukturę) w firmie lub poza nią,

  • Mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

  • Edukujące innych pracowników lub lokalną społeczność.

Jak uzyskać wsparcie?

W 2023 roku zgłoszenia do programu grantowego przyjmujemy w trzech turach. Wniosek znajdziesz w newsletterze dla pracowników Lafarge. Złożysz go, wypełniając formularz.

I TURA

11.03-24.03.2024

II TURA

13.05-26.05.2024

III TURA

29.07-11.08.2024

Przykładowe inicjatywy

Radiowęzeł

Lucyna dba o rozwój nastolatków. Zgłosiła się do wolontariatu pracowniczego i uzyskała dofinansowanie. Następnie poszło już z górki. Zaangażowała wolontariuszy, z którymi w jednej ze szkół stworzyli radiowęzeł. Może już wkrótce poznamy następcę Janusza Weissa?

Remont sali

Małgorzata długo ubolewała nad stanem lokalnego przedszkola. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki grantowi i pomocy innych wolontariuszy wyremontowano i wyposażono jedną z sal przedszkola.

Z historią za pan brat

Katarzyna jest fanką historii. Chcąc zaszczepić pasję w najmłodszych, stworzyła dla nich salę pełną historycznych ciekawostek. Uzyskane środki przeznaczyła na odnowienie sali, a także wyposażenie jej w gry planszowe, puzzle i inne gadżety – oczywiście o tematyce historycznej.

Stojaki rowerowe

Tomasz zadbał o pusty teren przed szkołą. W ramach swojej inicjatywy zamontował stojaki rowerowe oraz zasadził drzewka, które zdobią rowerowy kącik. Teraz na pewno grono szkolnych cyklistów się powiększy.