Wolontariat pracowniczy

Jesteś pracownikiem Holcim
i masz pomysł na działania na rzecz swojej społeczności?

Nasi wolontariusze chętnie dzielą się swoją wiedzą, pasją czy po prostu chcą zrobić coś dobrego dla innych. Nasza fundacja wspiera ich w tym,  dlatego powstał program Ludzie Holcim, dzięki któremu mogą angażować się w działania na rzecz społeczności lokalnych i nie tylko.

Zgłoś pomysł
i zaangażuj innych!
Wygraj 10 000 zł na swój wyjątkowy projekt
Zgłoszenia przyjmujemy w
3 turach:

W jaki sposób działamy?

  • Realizujemy długofalowe programy skierowane do społeczności lokalnych
  • Edukujemy społeczeństwo z zakresu ekologii i zrównoważonego budownictwa.
  • Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi, instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi.

Jak uzyskać wsparcie?

W 2024 roku zgłoszenia do programu grantowego przyjmujemy w trzech turach. Wniosek dla pracowników Lafarge złożysz, wypełniając formularz.

I TURA

11.03-24.03.2024

II TURA

13.05-26.05.2024

III TURA

29.07-11.08.2024

Przykładowe inicjatywy

Radiowęzeł

Lucyna dba o rozwój nastolatków. Zgłosiła się do wolontariatu pracowniczego i uzyskała dofinansowanie. Następnie poszło już z górki. Zaangażowała wolontariuszy, z którymi w jednej ze szkół stworzyli radiowęzeł. Może już wkrótce poznamy następcę Janusza Weissa?

Remont sali

Małgorzata długo ubolewała nad stanem lokalnego przedszkola. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki grantowi i pomocy innych wolontariuszy wyremontowano i wyposażono jedną z sal przedszkola.

Z historią za pan brat

Katarzyna jest fanką historii. Chcąc zaszczepić pasję w najmłodszych, stworzyła dla nich salę pełną historycznych ciekawostek. Uzyskane środki przeznaczyła na odnowienie sali, a także wyposażenie jej w gry planszowe, puzzle i inne gadżety – oczywiście o tematyce historycznej.

Stojaki rowerowe

Tomasz zadbał o pusty teren przed szkołą. W ramach swojej inicjatywy zamontował stojaki rowerowe oraz zasadził drzewka, które zdobią rowerowy kącik. Teraz na pewno grono szkolnych cyklistów się powiększy.

Program Ludzie Holcim 2022

Obejrzyj film z podsumowania poprzednich edycji.